עכשיו זה לא חוקי להפלות כנגד אתאיסטים בעיר הזאת

31.3.2015

העיר מדיסון במדינת ויסקונסין בארה"ב הודיעה ​​כי זה עכשיו בניגוד לחוק להפלות אתיאיסטים, מה שהופך אותה לעיר הראשונה בארה"ב להעניק הגנה משפטית מפורשת לאנשים שבאופן מוצהר אינם מאמינים באלוהים.

לדברי הבלוג "האתאיסט הידידותי", אתמול בלילה מועצת העיר מדיסון הצביעה פה אחד להוסיף אתאיסטים לרשימה של קבוצות מוגנות בחוק שוויון ההזדמנויות של העיר, שהוא חוק נגד אפליה. המהלך, שמכניס את הביטוי "דת או חוסר-דת" לנוסח החוק, מונע שלילה של שוויון הזדמנויות לאתאיסטים בתחומי תעסוקה, דיור, ומקומות ציבוריים.

"זה חשוב כי אני מאמינה שזה רק הוגן שאם מגנים על דת בכל גווניה, אנחנו צריכים גם להגן על חוסר-דת מאפליה" אמרה יוזמת החוק.

הפקודה גם אוסרת על אפליה על בסיס מספר גורמים אחרים כגון: מין, גזע, מעמד אזרחות, רשומות במשטרה, נטייה מינית, זהות מגדרית, או כל מי שמסרב לחשוף את מספר תעודת הזהות שלו, בין רבים אחרים. על פי דיווחים, לא היו בישיבת המועצה מתנגדים להצעה לכלול אתאיסטים.

החוק החדש הוא חלק מתנועה גוברת לטענת הגנה רשמית לאתאיסטים, שלעתים קרובות נאלצים להתמודד עם אפליה גלויה או סמויה בגלל אי-אמונתם. למרות שהחוקה האמריקאית אוסרת במפורש על מבחן דת למועמדים למשרה ציבורית, החוק בשבע מדינות אוסר על אנשים שלא מאמינים באלוהים להחזיק במשרה ציבורית: צפון קרוליינה, ארקנסו, מרילנד, מיסיסיפי, דרום קרוליינה, טנסי, וטקסס. כמובן שלא סביר שחוקים אלה יעמדו במבחן בבית המשפט, אבל אתיאיסטים נאלצים גם להתמודד עם מכשולים משמעותיים בקלפי, כפי שסקר גאלופ משנת 2012 מצא שאמריקאים נוטים יותר להצביע עבור מועמד מורמוני, מוסלמי, או הומוסקסואל מאשר מועמד אתאיסטי.

אתאיסטים זכו במספר נצחונות משפטיים בשנים האחרונות, כגון בבית משפט מחוזי פדרלי באורגון שהכריז בשנת 2014 כי הומניזם חילוני היא "דת" לצורך הגנה משפטית. בנוסף, עורכי דין בשנה שעבר מכל רחבי ארה"ב הצליחו ללחוץ על מועצת העיר אלסקה להבטיח לאתאיסטים את הזכות להנחות תפילות בישיבות מועצת עיר, ומספר קבוצות לא-מאמינים ממשיכים לפעול להכללתו של "קצין דת" הומניסטי בצבא ארה"ב.

לכתבת וידאו לחצו כאן. המקור באנגלית.

וכאן התגובה התמוהה והמשעשעת/עצובה של פוקס ניוז.