אודות

הומניזם הוא השקפת עולם מקיפה ומערכת ערכים לחברה מתקדמת. שאיפת ההומניזם היא לספק את הצרכים הגשמיים והנפשיים (רווחה ואושר) של כלל בני האדם. ההומניזם מאמין שלאנושות יש יכולת להתקדם לעבר שאיפותיה הנעלות ביותר, והאחריות לחיינו ולסוג העולם בו אנו חיים היא של בני האדם.

הומניזם דוגל בערכים של חירות האדם, חופש הביטוי המחשבה והמצפון, מוסר, הגינות, הדדיות, אכפתיות לזולת, אדיבות, מנהל תקין, חשיבה הגיונית (רציונלית), ביסוס ידע על ראיות אמפיריות ועל השיטה המדעית, שמירה על המערכת האקולוגית, ופעולה אקטיבית לשיפור חיינו, ושיפור החברה והעולם.

איגוד ההומניזם הישראלי (בהקמה) פועל כדי לחזק את השקפת העולם ההומניסטית בישראל, להפיץ ולהנחיל את עקרונותיה וערכיה בקרב כלל הציבור, ולשתף פעולה עם אנשים ואירגונים נוספים בארץ ובעולם לקידום מטרות נאצלות אלה. האיגוד הוקם בדומה לאירגונים הומניסטיים בחו"ל.

האיגוד יפתח את השקפת העולם ההומניסטית ויתאימה לחברה הישראלית, ויקדם וינחיל אותה בציבור, כדי להוביל את החברה להיות יותר מתקדמת, נאורה, הגיונית, הוגנת, וצודקת יותר לכולם, ומונחית היגיון, אמפתיה, חמלה, וידע מדעי. אנו פועלים לקידום פרוייקטים על סמך עקרונות וערכי ההומניזם, תוך שיתוף פעולה עם כמה שיותר אנשים וארגונים השותפים לדרך. העמדות שאנו מחזיקים בהן, והפעולות שאנו נוקטים אינם רק לטובתנו שלנו, אלא למען שיפור החברה כולה והעולם בו אנו חיים.

בפרט, ניצור חומרים (עלונים, חוברות, אתרי אינטרנט, קבוצות ברשתות חברתיות) כדי להפיץ את השקפת העולם ההומניסטית בקרב הציבור ובתקשורת, נוציא לאור כתב-עת, נבנה תוכניות לימוד לילדים ונוער ולמבוגרים, נארגן מפגשים וכנסים עם הרצאות, דיונים ופעילויות, נתרגם חומרים על הומניזם מאנגלית לעברית, ערבית ורוסית, ופרוייקטים נוספים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>